اوضاع کشورمصر در غباری از ابهام. قانون اساسی ومرسی

اوضاع کشورمصر در غباری از ابهام.
سطح ارتباط مصر با صهیونیکاzionica و غرب همان است که بوده!!

              کشور مصر در زمان خدمت اولین رییس جمهور منتخب مردم خود، یعنی محمدمرسی ، در غباری از ابهام متلاطم و ناآرام است.  و بطور یقین در این شرایط غیر قابل پیش بینی به هیچ کدام از سطوح قدرت و شرایط سیاسی و اجتماعی این کشور مهم منطقه نمیتوان دل بست و یا اعلام نظر نمود.
 در همین یک سال و چند ماه اخیر دیده شده است که حرکات و سیاست های مشکوک و دوگانه یی از جانب سران این کشور انقلابی ظهور کرده است! اما در تمام این خرده سیاستها و بیانیه ها و نقطه نظرات گوناگون یک ردپای مشترک و آشنا به چشم میخورد! که آنهم ردپای صهیونیکا و یا تحرکات اتاق فکر غرب است.  انقلاب ناپخته و به سرانجام نرسیده مردم مصر را نیز اتاق فکر استکبار با سیاستی متفاوت توانستند متوقف کنند! گرچه از برخی رفتارها و کنش های انقلابی ، محملی برای خرده سیاست های غرب ساختند!  خرده سیاست هایی که اکثرآ در جهت صیانت و حفظ رژیم اسراییل است.  
     اما میدانیم که حفظ منافع و مصالح صهیونیست Zionism  تنها هدف صهیونی کا! Zion-ica!  نیست! بلکه دومین هدف مهم غرب و آمریکا پیشگیری از توسعه سیاسی و جغرافیایی انقلاب ایران است! انقلابی که در صورت پیروزی هر کشور مسلمان یا حتی غیر مسلمان دیگری ، یقینآ بر وسعت نفوذ جهانی ایران اسلامی افزوده خواهد شد!  اما سومین هدف آمریکا و غرب مدیریت و متوقف ساختن انقلاب ملت و کشوری است که در صورت دستیابی به اهداف واقعی انقلاب خود، میتوانست تأثیر زیادی بر روند بیداری اسلامی در دیگر بلاد اسلامی داشته باشند! 

              2 با این اوصاف که خلاصه و فی الجمله  گفته شد! انقلاب مردم مصر را جایز نبود که با قوه قهریه و سرکوب کامل مواجه ساخت! و از آن گذشته حرکت سیل خروشان مسلمانان مصر هم قابل مهار و کنترل نبود. لذا لازم بود که شکلی از برخی پیروزی ها در کشور به ثمر برسد!!
 یکی از این تغییرات که ارجح بر همه بود، رفتن خانواده حسنی مبارک و آمدن یکی از اعضای باصطلاح !اخوان المسلمین بر سر کار بود. که البته نمایش و سناریوی این بازی انتخابات مصر هم بسیار شیرین و البته عبرت آموز است! که شاید در خاطره یی جدا عرض کردم.
              فقط بیاد داشته باشید که هر کشور و ملتی آزاد است که راه و روش خود را آنگونه که میخواهد انتخاب کند، و سیاست های آینده خویش را برگزیند، و این امری طبیعی و قابل قبول است. 
              اما بازهم بیاد می آوریم که عضو اخوان المسلمین بر سر همان میزی نشست و با شیمون پرز رهبر اسراییل دست داد و چاق سلامتی کرد! که حسنی مبارک و اذنابش می نشستند و مراتب نوکری و جان نثاری را تقدیم میکردند!!  و در همان جامی نوشابه را به سلامتی اسرائیل نوشیدند که انور سادات و حسنی مبارک می نوشیدند!! البته فرق نمیکند که این نوشابه آب خالی باشد یا آب رزان!!! و نیز چاپلوسانه به دشمن قسم خورده تمام مسلمانان از جمله مصریان! قول دادند که ذره یی از قراردادهای سابق مصر و اسراییل را نادیده نگیرند و... هاکذا... تا آینده.

.آیا اخوان المسلمین در دهه های گذشته در انواع  تصفیه خانه های سیاسی غرب و شرق آرمانهای خود را از یاد برده است؟؟!!!
اکنون مصر در نمایی و نمایشی دیگر غلیان میکند! سناریویی که عنوان آن طرح پیش نویس قانون اساسی مصر انقلابی است. و شورش و تظاهراتی که با دو پیشنهاد شاید عجولانه اما انقلاب پسند محمدمرسی رئیس جمهور منتخب مردم مصر آغاز شد. اما این دفعه نقش مخالف وی را محمد البرادعی مشهور بر عهده دارد! شخصیتی که مورد اعتماد بیش از نیمی از مصریان است. و این همان نقشی است که در بلوای انتخابات!! ریاست جمهوری مصر آنرا احمدشفیق که از نزدیکان حکومت مبارک بود، بر عهده داشت.  و البته مسلم بود که مرسی پیروز میدان خواهد بود! و گمان میرود که در این بلوای ظاهرآ مردمی هم باز محمدمرسی گوی سبقت را به جهت حفظ آبروی انقلاب مصر برباید......
                                               ابوالقاسمی...


/ 1 نظر / 29 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────┌ │ حضرت اميرالمؤمنين امام علی عليه السلام فرمودند: │ │ در دگرگونى روزگار، گوهر شخصيت مردان شناخته مى شود │ │ نهج البلاغه حكمت شماره 193 │ ┘──────────────────────────────────└