بیداد فساد در ایران دهه چهارم نظام اسلامی ازچیست؟

"دهه چهار انقلاب اسلامی" و بیداد "فساد در ایران" از چیست؟

          فساد و اختلاس در کشور را چه کسی میتواند منکر شود؟
         چرا مذهب نتوانست، از افزایش فساد های مالی ؛کلاهبرداری های کلان اقتصادی؛ بخصوص در بدنه خود دولت و کارگزاران حکومتی؛ که بنوعی خود مبلغ مذهب هستند! پیشگیری کند؟ یا دستکم از روند افزایشی و بیداد ظلم به آحاد مردم پایین دست بکاهد؟! !
  اما یک سوال مهم اینجا پیش می آید.  چرا علمای بزرگ حوزه در قم و البته آخوند های محترم و تأثیر گذار در نوع حکومت و راهبری ملت ایران؛ این همه فساد و دزدی های کلان و ثابت شده را بی اهمیت میدانند! یا بسیار کم اهمیت تر از خیلی از مسایل سیاسی مبتذل! و برخی اعمال غیر واجب مذهبی ،که اتفاقآ ارتباط مستقیمی هم با وحدانیت و نبوت و حتی معصومیت ندارند! میدانند؟؟!! و هیچ واکنش موثری در مواجهه با آنهمه دزدی آشکار مآموران دولتی نظام انجام نمیدهند؟؟
  فقط یک مثال:                  

                   هیچکس ماجرای اهانت به سیدالشهدا را در عاشورای آنسال فراموش نمیکند. رفتارو اعمال احساسی و ضد ارزشی که توسط جمعی اشخاص بی ارزش و فریب خورده ، که آلت دست همان سیاست زده های بدنبال ثروت و مقام قرار گرفته بودند، صورت گرفت. و به ظن من قبل از وقوع آن دست هیچ خارجی در کار نبود! بلکه آنها بعدآ وارد این معرکه را آماده دیدند و وارد فتنه شدند! اما حرف اینجاست:
    که تمام آیت اله ها و حوزه قم و نظام که ادعا میکنند!! ما دیکتاتور نیستیم!! چه بلوایی بپا کردند، و چگونه تمام امکانات فرهنگی و اجتماعی و قضایی و مجریه کشور را بسیج کردند.و از این بیداد و ستم خون گریه کردند! در حالیکه میدانیم که نه تنها هیچ از مقام و بزرگی عاشورا کم نشد؛ که عزیزتر هم شد!  و آنهمه برآشفتن مردم در "دی ماه سال هشتاد و هشت"فقط و فقط بدلیل اهانت به دهم عاشورا و به مولا حسین ابن علی بود و دیگر هیچ.  ؛اما:           

                   یا بزرگان شیعه در قم و ایران ما، شاید از یاد برده اند که واقعه بی نظیر کربلا و عاشورای امام حسین بخاطر و بر علیه همین ظلم به ملت و رانت خواری اقوام و خویشان "حکومت بنی امیه و یزید: بود و نه چیز دیگر!
    پس باور کنید،  هریک از مفسده ها؛ دزدیها و اختلاس هایی که هر از گاه! افشا میشود، به تنهایی به اندازه تمام عالم سوگ و غمنامه دارند، که بر جان این مردم مظلوم و تحت ستم این مفسدان وارد میشود. 
     براستی آیا این مصایب را این علمای محترم که مشغول رواج دین خداوند هستند نمیبینند یا اینکه برایشان اهمیت ندارند، چون خود و بچه هایشان سیر و در رفاه هستند؟؟ یا آنکه اجازه ندارند که سخنی بگویند و لب به اعتراض بگشایند! و آسیب رسیدن به مقام و منصب خود میهراسند!!

                       پس وای بر آنان از قهر و غضب خداوند، و بر ما از سکوت علمای دین و مذهبمان. و وای بر استقلال و حکومت کشور مان که بدون تردید حتی اگر قدرتهای جهان نتوانند به آن آسیب برسانند، و انشاءاله نمیتوانند؛ اما بدون شک این فساد و ظلم که کارمندان و مدیران  حکومتی به این مردم میکنند، بزودی خشک و تر را با هم میسوزاند.    ( و یقینآ کفر گویی و توهین به اولیای خدا حکومت برانداز نیست؛ اما بی تدبیری در سیاست و ظلم و ستمگری با مردم حکومت ها را زیر و زبر خواهد ساخت) .

                      دهها سال است که در نظام جمهوری اسلامی ما، مسئولان حکومت، با پیشامدن هر مورد سیاسی! برای یکدیگر خط و نشان میکشند! یا وعده میدهند که دست به افشاگری میزنند!! اما هرگز افشای مهمی صورت نگرفته! و دزد مهم یا خلافکار سیاسی مهمی به جامعه و این ملت منتظر معرفی نگردیده است!!  
      بدون تردید خلاف یا اختلاس بزرگ و یا بی قانونی هایی صورت گرفته     که کسی که زمانی به آن رقیبان فعلی نزدیک بوده است، باخبر است و یا اسنادی و شواهدی در دست دارد، که اکنون تهدید به افشاگری میکنند!!  بهر حال و نتیجه این چند کلام اینکه: 

                      آنچه که دولت را به شکست میکشاند، و به نظام کشور آسیب جدی میزند، و این ملت را همچون دهها و صدها و هزاران سال قبل وادار به تحمل ظلم و پابرهنگی میسازد!! حتی اگر بر ملت استبداد بورزیم! و برخی صداها را خفه سازیم یا آرام کنیم!  باز هم فریاد میزنم که:  فساد است و فساد.  و باور دارم که فساد مسئولان در یک نظام مذهبی ، از دیکتاتوری و خرده فرمایشات ریش سفیدان هم خطرناکتر است. 
      و واضح است که فساد و رانت خواری در ایران ریشه یی ، حداقل در این نظام،  سی ساله دارد! ریشه یی به کلفتی دماوند و عمیق تر از تصور ما.  و مقابله با این فسق و فجور و بخور ببر آقازادگان بسیار سخت و ناشدنیست!!!! و باید که انقلابی در درون خود نظام و حکومت اسلامی بر علیه این هیولای فساد صورت گیرد...        ابوالقاسمی

/ 0 نظر / 130 بازدید