هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه نقدی یا کالابرگ

   دزدی های کلان در روند توزیع بن کالا بجای یارانه نقدی! 

"بهداشت! درمان و سلامت" همه حق و حقوق مردم ایران نیست!
اگرچه یکی از مهمترین نیازهای مردم است که سالهای سال مغفول مانده.

     دولت یازدهم دست روی بخش سلامت گذاشته است ! تنها بدلیل اینکه فردی لایق با جدیت و مدیریت خود توانست موفقیت هایی نسبی در این بخش بدست بیاورد!
  گرچه همه اینها که پول های گزاف و فراوانی که از جیب مردم و از "درامدهای هدفمندی" بدست آمد که باید از محموداحمدی نژاد تشکر کنند!!!بهرحال:

    اما باید منتظر بود و دید آیا "چه مقدار از این طرح های سلامت و وعده های داده شده به نتیجه خواهد رسید! و یا اینکه واقعی خواهد بود!!!" و دچار مشکلات وعده های دیگر مانند، "وام های ازدواج"؛ "اشتغالزایی"! "بنگاهداری بانکها" ! "خصوصی سازی" های فرمایشی و رانت خواری" و اسلامی کردن و استاندارد سازی "نرخ خودروهای ساخت داخل" بر پایه استانداردهای جهانی! و و و. . .

    اما بخش سلامت نباید بهانه یی و راهی و تزویر یا تدبیری!!! برای به انزوابردن و ریختن پول و درامدهای هدفمندی، آنهم بخش "یارانه نقدی نیازمندان واقعی" به پستوهای مدرن! مدیران کارخانه داران دولتی بشود؟!!

   ده درصد از مردم در طول عمر خود قدم به مطب یک پزشک متخصص نمیگذارند!!!
   پنج در صد از فقیران و مردم هرگز در طول عمر خود به هیچ درمانگاه دولتی هم نمیروند!!!
  چهل درصد از مردم جامعه ما هرگز در بیمارستانی بستری نمیشوند!!!حالا شاید سی تا چهل درصد!!!
  پانزده تا بیست درصد از صبقات متوسط به پایین مردم ما  از هیچ نوع خدمتی که برای دولت هزینه داشته باشد استفاده نمیکنند...
   چهل در صد از مردم فرودست جامعه ما کمتراز یک پنجم ! از هزینه ها و پول هایی که بنام آنها از صندوق دولت برداشته و فاکتور میشود!! هرگز استفاده نمیکنند...ووووو

  اما در عوض بیست در صد از افراد مرفه و ثروتمندان، یعنی همان هایی که دولت ها، از جمله "دولت یازدهم آقای حسن روحانی" جرأت سرک کشیدن و یا واکاوی حساب و ثروت های آنها را ندارند! چون حساب و ثروت و دست خودشان هم برملا میشود!!! بهرحال: این پانزده یا بیست درصد، از بیشترین امکانات بخش سلامت و بستری و دارویی و تخصصی کشور استفاده میکنند!!!!

آیا میدانید که اگر دولت همین کمک اندک ریالی و نقدی را به مردم متوسط به پایین جامعه بکند، بسیاری از این بیماریها و بهداشت در بخش سلامت مرتفع میشود؟؟
 آیا میدانید سرانه مصرف شیر و لبنیات از بعداز آمدن دولت یازدهم چه اندازه کمتر شده است؟؟
 گمان میکنید چه تعداد دانش آموز یا دانشجویان که با همین اندک یارانه نقدی کرایه رفت و آمد میدادند! با این تورم تبدیل به بچه هایی فقیر و منزوی شده اند
و چه اندازه دوباره جیب بر ها و کش و رو زنهای محتاج پول یک نخ سیگار یا یک چای در قهوه خانه وووو بر سر کار خود بازگشتند؟؟//

پس شما حق ندارید یارانه نقدی ملت را که پول خودشان است را به بخش سلامت و یا رانت خواران بانکی و کارخانه داران خودی اختصاص دهید...به اندازه و حق خودشان...

   اختصاص بن کالا به اقشار مردم در عوض یارانه نقدی چهل و پنج هزار تومانی هدف اصلی دولت است! اما میترسند فوری بیان و اجرا کنند!!

بهرحال کالا بن یعنی همان برنج درجه سه و چهار یا پنیر و شکر، و گاهی هم روغن! از چندین کانال و در گلوکاه های مختلف اختلاس و حیف و میل میشود!! و بعید است که دولت ایران این را نداند؟؟ و بدون تردید دو سه کانال این منفعت و سود درون دولت است!! قبل از اینکه این اقسام دزدی و حیف و میل را نام ببرم، و به اثبات آن بپردازم بازهم به این نکته مهم اشاره کنم.  /

یارانه نقدی چهل و پنج هزار تومانی کمتر یا بیشتر، برای پنج دهک پایین جامعه که منظور همان فلاکت زده های سهوی یا عمدی، فرق نمیکند. این پول برای این قشر آب حیات است!! حتی اگر تورم هزار درصد باشد! این واقعیت را شاید یک جامعه شناس واقعی و البته باشعور بتواند درک کند!
دردی که این صنار پول نقد میتواند از این خانواده فقیر بیکار یا کم درامد یا از کار افتاده یا پیر و ناتوان دوا کند،  حتی ده کیسه برنج و شکر و ده حلب روغن هم نمیتواند!   و روستا یا شهر هم یکی است، و شاید حتی در داخل شهرها مهمتر باشد.   /

تبدیل یارانه نقدی به کالا برگ یعنی بازهم حیف میل یارانه های ملت مظلوم ایران و سرازیر شدن چند هزار میلیارد از خزانه دولت به جیب مدیران و نور چشمی هایی که مدتی از این درامد هنگفت محروم شدند! همان گردن کلفت هایی که کل اداره بازرگانی و دلال ها را در دست دارند! کسانیکه متوقف شدن واردات و خرید و فروش اجناس کوپنی مانند روغن و شکر و برنج و و...کلی به آنها زیان وارد ساخت.
این یقه سفید ها رفیق گرمابه و گلستان همان آقازاده هایی هستند که کشتی نفت خام را قبل از بیرون آمدن از چاه نفت، و رسیدن به دفاتر حساب شرکت نفت فروخته بودند و یا دستکم حق دلالی آن را میلیون دلار به حسابشان واریز کرده بودند!!  اصلآ تعجب نکنید، اسناد اینگونه معاملات در دست کسانی موجود است.  بهرحال توزیع کالای یارانه بجای پول نقد برای دولت اصلاح طلب هم منافع زیرکانه یی دارد که از تدبیر اوست.

اولآ که دولت با هزینه بسیار کمتری جنس و کالای مورد نظر را تهیه میکند، بصورت پایاپای یا استقراض از همان دوستان یقه سفید نظام. ثانیآ اینکه در این میان آنها هم و برخی مدیران دولتی به حق دلالی و کار چاق کنی خود میرسند!!  از همه مهمتر اینکه دولت بسیاری از اجناس را مانند برنج های درجه چندم را که در هیچ بازاری خرید و فروش نمیشوند!!! بنام "کالای یارانه یی " و سوبسید به مردم همیشه مظلوم و فقیر میدهد!!!
جالب اینجاست که حتی هم نوعان مفلوک من هم این برنج را نمیخورند! و اکثر مردم برنج یارانه یی یا کوپنی را با قیمتی بسیار اندک در گوشه و کنار بازار میفروشند! و این یعنی حیف و میل یارانه و حق این مردم. 
که اگر ده هزار تومان پول نقد داشته باشد و با آن بیست عدد نان چند روز بخرند یا کرایه متروی ده روز دختر یا پسرش را بدهد بهتر است. و باور کن که اگر نمک و فلفل مورد نیاز خانواده را تهیه کنند بمراتب اولاتر از برنج تایلندی و روغن آنهم دو مرتبه در سال اس! و دست آخر اینکه خود او یک قوطی روغن یا برنج را با پولی که حق خود اوست بخرد... کالا بدهند؛ اما

بن کالای یارانه را فقط به اقشار ثروتمند کشور، یعنی چهار دهک ،که هیچ نیازی به کمک های دولتی و حکومتی ندارند، بدهند! ب
سیار شک برانگیز است که دولت تدبیر! چرا از حذف چهار دهک بی نیاز کشور از لیست یارانه نقدی طفره می رود؟! و فقط بدنبال حذف کامل یارانه نقدی و برقراری بن کالا ست؟؟ آیا این حالت برای دولت چوب دوسر طلا نیست؟ گزینه یی که به اذعان اکثریت از همان اول اجرای طرح هدفمندی بهترین و عادلانه ترین راه بود، و بسیاری از اقشار برای گرفتن یارانه ثبت نام هم نکردند! 

ثانیآ بفرض اینکه در این شناسایی دهک ها؛ چند نفر پول دار یارانه نقدی بگیرند ! مگر چه میشود؟؟ اگر بخواهیم مظالم دولتها را به این ملتها در هر زمینه یی بشماریم، این در مقابل همه بی عدالتیهای حکومت ها هیچ است!! با حذف چهار دهک یارانه بگیر مشکل کمبود دولت هم حل میشود. 

پس یقینآ چیزی این وسط کم است!! و آنهم شفافیت و صداقت دولت است و بس.... راستی یه چیز دیگه ام نیست..اونهم خیرخواهی مردم اصلی یعنی همون نودو نه درصدیها!!!!....یک در صدی هارا عشق است....

 

/ 0 نظر / 28 بازدید