ایران و آمریکا و نیاز متقابل و انزوای اسرائیل

 

 1. آمریکا و ایران در بن بست نیازهای متقابل! !  اسرائیل در نگرانی و انزوای کامل!...
  دلیل حضور و مظلوم نمایی اسرائیل، همان غیبت ناموجه ما در جای خود است.

2 . دیپلماسی ایران در نیویورک در سطح عالی ترین مقام رسمی کشور! که رئیس جمهور روحانی در رأس آن بود انجام گرفت. و  اهمیت و تآثیر آن در جهان، در صدر مهمترین رسانه های دنیا قابل مشاهده بود و هست! .
   تذکر مهم:  در عالم سیاست و دیپلماسی، بیش از نیمی از سخنان سیاست مداران، بویژه در ملأ عام یا دروغ است! یا پیچیده است! که برای بسیاری از عوام و حتی روشنفکر نماها!! غیر قابل درک!!...
  اما منظور من از این تذکر، همانا صبر و انتظار ملت برای نتایج سیاست های کلان نظام و دیپلماسی جدید دولت رئیس جمهور روحانی در رابطه با غرب و آمریکا، و موضوع مهم و اصلی انرژی هسته یی ایران است. 
  3 . دیپلماسی ؛؛هیئت ایران در نیویورک؛؛ و در سازمان ملل متحد و نتایج اصلی آن همان بود که در هنگام حضور آقای حسن روحانی؛ رییس جمهور  و وزیر خارجه ظریف؛ و مشاورین ایشان ووو... انجام شد! و آخرین گام این حرکت سیاسی تاریخی مفید، مذاکره کوتاه پانزده دقیقه یی رئیس جمهور ایران با باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده بصورت تماسی تلفنی انجام گرفت!
         و در نهایت دو تفکر متفاوت و دو کشور و سیاست دوگانه بدلیل نیازها و منافع خود تصمیم گرفته اند که با نگاهی متفاوت از سالهای از دست رفته گذشته با نوعی دیپلماسی قابل انعطاف و مذاکرات جدید نوعی تعامل جدید و شاید دوستانه را با یکدیگر از سر بگیرند. و یقینآ این کاری آسان نیست! چه از نظر سیاسی یا تاریخی و مهمتراز همه از نگاه اجتماعی و اقتصادی و تاثیرات کاذب بر همه اینها!!
            و این همه واقعیت این واقعه سیاسی بود که انجام شد! و قرارداد های شفاهی آن نیز بین کشور عزتمند ایران و غرب بسرکردگی آمریکا بسته شد؛ و دیگر هیچ!! و بدون تردید آینده و در عمل و بر سر میز مذاکرات متعدد! صحت وعده ها و گفتار طرفین تعیین خواهد شد!! و حتما این تعاملات زمانبر و سخت خواهد بود... البته ما ایرانیان که صداقت و قول خود باور داریم، بلکه این غرب و آمریکا است که باید عزم خود را و ادعای خود را که در سخنرانی باراک اوباما در صحن سازمان ملل و نیز در مذاکرات پنج بعلاوه یک؛ ادعا و اعتراف کرد ثابت نماید!!!

 • ·         4 .  اسراییل پایتخت صهیونیست جهانی، اینجا و در این شرایط بود که خود را در انزوای کامل یافت!  نزدیکی حکومت تهران و واشنگتن هر چند محدود؛ برای تلاویو یک کابوس است!! چرا که اسراییل سالهای سال با هر ترفندی تلاش کرد که ایران و آمریکا را وارد یک جنگ نظامی جدی کند.
       اما حالا میبیند که تهران با کاخ سفید رو در رو!!! و بدون واسطه های عرب و فرنگ! صحبت از مصالحه محدود آنهم در زمینه انرژی اتمی میکنند!! و حرف از رسمی شدن حق غنی سازی ایران است!!! پس بهم ریختن و عصبانیت اسراییل و ؛؛ایهودباراک؛؛ بسیار طبیعی مینماید.
    اما چرا ما اینگونه در تله های جورواجور که از طرف هم خارجی ها و هم مخالفین جاهل صلح در داخل!! از قبل درست شده اند!! می افتیم! و گرفتار این تله هایی که برای  شکست دولت اصلاحات و عزم تنش زدایی با همه جهان؛ به جز اسراییل است میشویم؟؟ دولتی که انتخاب هفتاد و پنج درصد مردم ایران است. و با پشتوانه و تایید مقام محترم رهبری نظام!
 • ·         5 .   اگر دقت کنید به هر چیزی توجه میشود! بجز محتوا و اصل نتایج این سفر دیپلماتیک، و منافع ملی ایرانیان . 
    مگر چه اندازه اهمیت دارد که چه کسی اول به دیگری سلام کرد! و آنطرف پاسخ سلام اول شخص را داد؟ پاسخ سلام و احترام را اگر ندهند این تحقیر شدن است!
   اینها دام و تله هستند، که بیان میشود وزیر خارجه آمریکا جان کری کنار ظریف نشست؟؟ یا نه! وزیر خارجه ایران پهلوی آمریکایی نشست و تقاضا کرد؟!!!!
     تماس تلفنی رییس جمهور ایران با آمریکا را باراک اوباما برقرار کرد؟ یا نه!! حسن روحانی به کاخ سفید زنگ زد؟!!
    ایران بخاطر تحریم ها به ستوه آمد! و به آمریکا پیشنهاد مذاکره داد؟؟ یا نه !! این آمریکا بود که در مقابل ایستادگی ایران و نیاز به قدرت و تاثیر ایران در مشکلات منطقه یی و اهمیت ایران، به ایران پیشنهاد مذاکره و تعاملی جدید داد و...و..و.
       جاهل ترین و کودک ترین آدم ها که غیراز شیطنت ،هیچ الفبایی از سیاست را هم نمیشناسند!!! میلیاردها ساعت وقت مردم و ثروت کشور را با طرح چنین مهملات ی چند روز است خرج کرده اند، که تازه اینها بپای ایجاد تنش و شک در جامعه هیچ هستند...و البته پس از این هم با همین حاشیه سازیها ملت ایران را از اصل مشکلات اساسی خود دور خواهند کرد!!
 • ·        6 .   ورود ایهودباراک نخست وزیر اسراییل به آمریکا.
         نخست وزیر اسراییل قبل از رفتن به مقر سازمان ملل متحد و رساندن خبر مهم و جدید خود!!! مبنی بر اینکه، جمهوری اسلامی ایران، بزودی و حداکثر تا شش ماه دیگر اولین بمب اتم خود را ساخته و روی میز میگذارد!!! البته کسی نمیداند ،آیا مانند سال قبل نقاشی هنرمندانه یی از این بمب دارد یا نه؟؟؟  بهرحال وی به دیدار سنتی خود با دوست و هم پیاله خود باراک اوباما رفت، و دقیقآ همان توصیه ها و سفارشات همیشگی! بین آن دو ردوبدل شد.
         اما این بار از سوی طرف اسراییلی بسیار جدی تر و ملتمسانه تر!! و با شرایط و اتفاقات پیش آمده این رفتار هم پیمان آمریکا طبیعی میبود.  حال گمان میکنید یک دوست و حامی متعصب! یعنی رییس جمهور آمریکا، باید چه پاسخی به نگرانی های جدی نخست وزیر اسراییل میداد؟؟ پاسخ به لابی قدرتمندی که با قول حمایت به همان ها به این منصب رسیده است!
  اگر شما بودید چگونه به دوست خود پاسخ میدادید؟ آنهم با وجود گفتگویی که در حضور رسانه های جهانی بود، و علنی!! و در مطالب گذشته گفتیم که سخنان سیاستمداران در جمع مردم بیش از نیم آن دروغ و البته پیچیده است!! من تعجب میکنم؛ چگونه است که بعضی از شما دهها نمونه یک لغت از کتاب خدا یا احادیث را تفسیر و موشکافی میکنید!!! آنوقت از درک و تفسیر یک سخن سیاسی سیاست مداران و تطبیق شرایط و عوامل موثر در آن گفتار عاجز و درمانده اید؟  یا شاید عمدی در کار است؟؟
 • ·           7 . اما بزودی راستی ادعای آمریکا و سخنان باراک اوباما و هم درخواست های جان کری که قبل از آمدن نخست وزیر اسرائیل بیان شده بود، برای همه عیان خواهد شد. و حقیقتآ که این یک آزمایش واقعی برای غرب است...
 •  
/ 1 نظر / 33 بازدید
امیر

با سلام مدیر محترم وبلاگ اکثر مدیران سایت/وبلاگ خواهان افزایش سریع بازدید می باشند و موثرترین روش ثبت لینک خود در لینک باکس افزایش بازدید می باشد تنها با 4 قدم 1- عضو لینک باکس شوید 2- با یوزر و پسورد خود وارد پنل اعضاء شوید 3- کد لینک باکس داده شده را درون قالب وبلاگ خود بگذارید و ذخیره کنید 4- لینک باکس در وب / سایت شما ایجاد و لینک شما به صورت اتوماتیک فعال ودر دهها وبلاگ و وبسایت نمایش داده میشود با سپاس مدیر لینک باکس http://Lbab.ir