رسانه های خودی و صداوسیما آتش بیار معرکه هسته یی

 1.      صدا سیما و رسانه های راست آتش بیار دعوای هسته یی ایران با غرب هستند.
  "مذاکره ایران با جامعه جهانی یعنی 1+5 "؛ بر سر "موضوع هسته یی ایران " قبل از آغاز! در درون حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران بحث و تصمیم گیری شده بود!
 2.                اما چرا برخی عامدآ بدنبال بزرگنمایی سخنان بیهوده کسانی هستند که برای سخنرانی های خود پولهای کلان میگیرند؟؟  
  چرا جماعتی نمیخواهند این مردم یک زندگی آرام و انسانی داشته باشند؟؟
              چرا افراد مشخصی منافع مالی و دوام مقام خود و انساب شان را در تشنج آفرینی و مرگ بر این و آن گفتن میدانند... آیا این همان سیاست روباه  پیر انگلیس نیست، که پول خرج میکرد تا در روی منابر و تریبون ها به وی فحش و ناسزا بگویند؟!
 3. 3.     3.. بازی های سیاسی در سطح بین المللی  . جهان امروز روال و شیوه خاص خود را دارند. و بدون تردید هرکس بخواهد در بازیهای سیاسی و مبارزه جهانی شرکت کند ؛ باید از قواعد و اصول آن پیروی کند، وگرنه حتمآ بازنده خواهد بود!  و در خوشبینانه ترین حالت ! باید هزینه زیادی بپردازد! و...
  و چنانچه این نبرد برای رقیب او از اهمیت بالا  برخوردار باشد؛ هرگز نخواهند گذاشت  شما پیروز مطلق باشید!! شاید بشود در یک بازی درست و عاقلانه به یک نتیجه "برد برد" دست یافت...بگونه یی که طرفین بتوانند  هم حیثیت سیاسی خود را حفظ کنند! و هم  به منافع محدود و قابل قبولی دست یابند..
                        بر کسی پوشیده نیست که مذاکرات هسته یی ایران و بحث صلح آمیز هسته یی ایران با پنج باضافه یک 1+5 و نتایج بدست آمده از آن را  نمیتوان از زبان هر کسی  و هر مجلسی شنید و فهمید! کسانیکه این سخنان بیهوده را کنکاش و در میان مردم توزیع میکنند کارشان همان کار قرآن بر نیزه کردن امویان است...
 4.                     اگر رئیس جمهور آمریکا و یا ایران  در جایی از این گفتگوها حرف میزنند، هرگز نمیتوان از آن به نتیجه مشخص یا صحیحی رسید! چرا که باید دید که این رییس جمهور در کجا و به چه مناسبت و در بین چه کسانی ایراد سخنرانی میکند؟ یا وزیر خارجه یکی از طرفها. 
  باید درک کرد که آن سخنرانی در همان مکان خاص کاربرد دارد!! حال یا داخلی و یا خارجی..همانگونه که مقامات ایرانی هم آنچه که به مردم خود میگویند با واقعیات فاصله دارند!  
              فراموش نکنیم که قبل از برگزاری اولین نشست تیم مذاکره کننده هسته یی ایران و تیم جامعه جهانی 5+1 اعلام شد که این گفتگوها در پشت درهای بسته انجام میشود و تا بدست آمدن نتیجه های درست و کامل ! اعلام نخواهد شد...و البته آنچه هم که پس از هر گفتگو در بین رسانه ها گفته شد فقط کلیاتی از نتایج بدست آمده بود و بس!! و اکنون هم هنوز همینگونه است! و این بهترین و عاقلانه ترین راه برای دست اندازی و شبهه پراکنی مخالفان در این تعاملات جدید است..
                    بلی منکر نیستم که غرب گزارش کار نشست را در اسرع وقت به تلاویو میرساند! و شک نداریم که صهیونیست جهانی بزرگترین قدرت را در حکومت های غرب و اتاق فکر استکبار دارد..اما باید دانست که آنگونه هم نیست که غرب تمام منافع عقلانی خودرا به پای اسراییل بریزد...
 5.                 اما "واقعیت توافقات هسته یی ایران با 1+5 "  را میتوان از زبان رییس جمهور ایالات متحده  و  وزیر خارجه او و البته دیگر  اعضای گفتگو ها در بعضی زمان ها و جای ها شنیده باشیم...که شاید مهمترین آنها همان گزارش تلویزیونی "باراک اوباما" دانست، که در قسمتی از سخنان خود به مردم آمریکا و جهان ؛ به موضوع مذاکرات هسته یی ایران و جامعه جهانی پرداخت؛  و دقیقآ و مشخصآ سنتی شدن دانش غنی سازی اتمی ایران را اقرار و قانونی دانست!! 
 6.                 و اشاره کرد که هرگز نمیتوان علم و دانش غنی سازی را دیگر از ایران گرفت!!! و اقرار کرد که چنانچه من میتوانستم ، حتی یک پیچ و مهره را از این تاسیسات باقی نمیگذاشتم....گرچه من معتقدم که همین جمله آخر را هم برای خوشامد صهیونیست ها و مخالفان خود گفت!!
 7.  و البته جان کری وزیر خارجه آمریکا هم به موضوع غنی سازی زیر پنج درصد ایران اعتراف کرد...اما قبل از این باید بدانید که اصلآ چیزی بنام اینکه اصلی باشد که بگوید؛ فلان کشور عضو آژانس اتمی حق غنی سازی دارد یا ندارد، وجود ندارد!! 
     حق غنی سازی اتمی چیزی است که هر کسی که قانونآ  تأسیسات هسته یی صلح آمیز داشته باشد ؛غنی سازی را هم خواهد داشت...اما بحث اعتماد سازی  از اهم گفتگوهای  میان ایران و غرب است!!  چرا که در سی و پنج سال گذشته چالش های متعددی بین انقلاب ایران و دشمنان آن رخ داده است...
  شاید اولین چالش همان شعار انقلابی و مهم صدور انقلاب بود که با شعار محو کردن اسرائیل از روی زمین وحشت و ترس زیادی را در دل دشمنان ایران ایجاد کرد...و میدانیم که هنوز هم این شعار از آرزوهای تندروهای راست ایران و البته برخی مغز خشک های مسخ شده ماست!!   بهرحال جنگ تحمیلی و تهاجم به مردم بیگناه ایران که ظاهرآ توسط عراق اما با کمکهای تمام عیار غرب و صهیونیست و اعراب  کاخ نشین  صورت پذیرفت! با تمام مظالم آن...

   اما این جنگ تحمیلی و نابرابر موهبت و اقتدار عظیمی در کنار خود به ارمغان آورد.گرچه ثروت و اموال غیر قابل احتساب را به جیب بعضی آقازاده ها و دوستان ایشان  ریخت. و همچنین مقام و منصب! آقاها که دیگر جای خود را دارند!!!؟؟
 8. 6.     7     غرب و بویژه آمریکا هم آنقدر بر علیه نظام و حتی مردم ایران ظلم و ستم روا داشته که شاید مشکل بتوان آنهمه جنایت را فراموش کرد.. گرچه در عالم سیاست و بازیهای سیاسی بین المللی، اینگونه فراموشی ها گاهی اجتناب ناپذیر است و باید بخاطر تمام کردن رنج و مشکلات ملت اصلی ظاهرآ  دست دوستی داد..ُ
    در دیپلماسی نوین جهانی و رقابت هایی که کشورها بر سر منافع مهم خود میکنند، باید قدرت مانور داشت.و لذا باید در شرایط مختلف نوع مبارزه را عوض و تعیین کرد... 

      اما چند چیز در این میان واضح است ! که اولآ  سرمایه داران زالو صفت و یقه سفید در میان دولت یازدهم و چسبیده به آن دوباره قدرت خودرا احیا کردند!
   و دوم کسانی هستند که با تمام وجود در آرزوی شکست مذاکرات و توافقات صلح آمیز هسته یی ایران با غرب هستند. و اینها همان کسانی هستند که در تریبون های متعدد صدا و سیمای ایران و رسانه های دیگر مشغول شبهه افکنی و تشویش اذهان مردمندووو.... 
/ 0 نظر / 31 بازدید