چرا اهداف هدفمندکردن رافراموش کردیم؟

جیبهایی که با رویای درامدهای هدفمندشدن یارانه ها دوخته شده بودند!
 شاید روزی که رییس جمهور احمدی نژاد ؛  پذیرفت  وزنه سنگین  هدفمندی و قطع مصرف بی حد و حساب انرژیهای  تمام شدنی و دیگر منابع خدادادی را متحمل شود!  حتی تیم خود او نیز نمیدانست! که این مرد کوچک اندام و ریز چشم؛ و دل و جرآتی به بزرگی جهان! چه در سر دارد!! و چگونه میخواهد در همان دوره اول ریاست قوه مجریه دنیا را مبهوت اراده و خلاقیت ایرانیان کند؟ // 

شاید بتوان پیشرفتهای جوانان و دانشمندان ایران را تنها در بخش انرژی صلح آمیز اتمی از بزرگترین این افتحارات دانست؛ اما بی شک تنها یک گوشه از این توسعه سریع و فشرده میباشد. چراکه اگر دقت کنیم در بخشهای پایه یی و نوین بسیاری همچون پزشکی و داروسازی و علم نوین نانو و سلولهای بنیادی، توسعه سریع صنایع فولاد و در صنایع مهم و حیاتی نظامی و دفاعی ... و بسیاری زیرساخت های دیگر؛ و ایجاد شور و نشاط در جای جای این سرزمین وسیع با سفرهای متعدد استانی؛ که براستی بدعتی بی بدیل بودهاست.  
و تمام این تلاشهای صورت گرفته؛ اجرا کننده یی میخواست که یکدم از سرسختی و تلاش خسته و نا امید نشود!!

اما اصل بحث ما اینجاست؛ که تمام این پیشرفت ها در سایه سار دشمنی شوم دشمنان بزرگ این کشور انجام گرفته است، آنهم دشمنی و خباثت هایی که از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی؛ نظیرش را نمیتوان یافت. چرا که در بحث همین تحریم های ظالمانه؛ اینگونه نبوده است که حتی تا تحریم غذا و داروی مورد نیاز مردم پیش بروند!! و این یعنی اعلام جنگ به مردم!
 چه کسی هست که نداند کشور ما اکثر نیازهای اساسی و وارداتی خودرا با قیمتهای مضاعف و یا از طریق واسطه های چند لایه تهیه و وارد میکند!! و تمام این اینها همان خرج های گاهآ مشکوک است که دوستان داخلی !!!  بر سر دولتمردان میکوبند. و البته کدام وقت بوده است که دستگاههای نظام ما از فساد و بهره طلبی های کلان پاک بوده باشد!!؟؟؟ و هرگز کسی نمیتواند چنین ادعایی داشته باشد.
  

اما انگار که ماجرای اصل چهل و چهار و قانون هدفمند کردن یارانه ها را که از مهمترین مواد این اصل است فراموش کرده ایم. و از یاد برده ایم که منظور واقعی از هدفمندی و واقعی کردن قیمتهای حاملهای انرژی چه بود؟؟و یا آگاه نبودیم که این کار بزرگ ممکن است چه آثار و تبعاتی در مسیر خود داشته باشد! و آیا این تولید کنندگان صنعتی یا کشاورزی؛ آیا هیچ تلاشی برای بروز کردن کارگاه و صنایع خود کردند؟ ویا در عوض درخواست پول و تسهیلات میلیاردی هیچ جدیتی در راه پایین آوردن هزینه های تمام شده خود انجام دادند؟؟!!
      و آیا این بحران تورم و گرانی آنقدر بزرگ است که جماعتی از اسپانسرهای معلوم الحال برخی از شما مجلس نشینها را از گرسنگی و  بی سرپناهی کشته است؟!         

             درست در زمانیکه تمام استکبار جهانی دست بدست دادند و بویژه پس از وقوع انقلابهای اسلامی و عربی؛ و اعتراضات ملتهای اروپا و ماجرای وال استریت در آمریکا؛ وحشت غرب از نفوذ و الگو شدن ملت ایران؛ عزم خودرا جزم کردند تا با تمام قوا و امکانات به ایران هجمه اقتصادی و فرهنگی کنند؛ و این یک جنگ واقعی با ملت ایران بود؛
جنگی که با کمال تأسف جماعتی از داخل هم به آنها پیوست!! تا شاید بتوانند از این پالان برای خود کیسه هایی و یا خسابهای بانکی میلیاردی بسازند!! و البته سی هزار میلیارد درآمد یارانه ها نیز  باید به همین کیسه ها ریخته شود!! و ما میدانیم که حتمآ هم اینگونه خواهد شد.

   و متآسفانه این سیاسی بازیهای قبل از انتخابات تا آنجا پیش رفته است که جماعت ورزشی و ورزشکار را که توپ صدتا یک میلیارد میزنند؛ و نیز قشرهای معلوم الحال دیگری که به جز سیاستزدگی و عشق پول و بهره بری هیچ چیز دیگری را نمیشناسند! هر روز به روشی خاص و البته با کمک صریح رسانه هایی معروف!!  ذهن و روح این مردم را مشوش میکنند و با احساسات یک ملت بازی میکنند!!و به یقین روشن است که این گروهها نیز از یاران همان مثلآ تولید کننده های دروغین و برخی سرمایه داران هستند... ادامه دارد...

/ 1 نظر / 30 بازدید
دخمل ایرونی

سلام وبلاگ پر محتوایی داری مطلب آخریت جالب بود بیا تو سایت من وبلاگت را ثبت کن منتظر باشم یا نه؟ دخمل ایرون