سیاست نوین ایران با جامعه جهانی ونرمش قهرمانانه حرکتی روبه جلو..

سیاستها و مواضع تازه ایران و البته متقابلآ غرب، در بحث انرژی هسته یی ایران، حرکتی کاملآ رو به جلو و شفاف است.
؛؛نرمش های قهرمانانه؛؛ که رهبر معظم از آن نام بردند واژه یی خلاقانه است، که آنرا بازهم تکرار کردند.
   اما باید بخاطر آوریم که همین حرکت و نرمش سیاسی را ما یک بار دیگر در زمان رهبر کبیر و راحل انقلاب با فرمان ایشان انجام داده و پذیرفتیم...و آن در زمان جنگ تحمیلی...

            نظام جمهوری اسلامی ایران با خواست و انتخاب مردم کشور، و موافقت و نظارت رهبر معظم بار دیگر در صفحه شطرنج سیاسی جهانی خود! حرکتی انعطافی انجام داد! که نرمش قهرمانانه ؛ و البته لازم برای توسعه صلح آمیز کشور؛ بهترین نام برای آن باشد!

   این نرمش قهرمانانه اولین نرمش سیاسی از نوع خود نیست و نخواهد بود! چراکه اگر بیاد آورید، در جنگ تحمیلی و ظالمانه عراق با کمک و توصیه همین کشورهای غرب و شیوخ مزدور ایشان! هشت سال چگونه این کشور صلح طلب یعنی ایران را مورد تهاجم قرار دادند! که این روزها در سالگرد همان دفاع ملی و میهنی قرار داریم.
و جهان مشاهده کرد که دشمنان مهاجم ؛چگونه پاسخ خود را از این ملت قهرمان و دشمن شکن دریافت کردند.

              اکنون جای آن نیست که جزئیات و چگونگی پایان آن جنگ را که با کمک همه کشورهای متخاصم ایران انجام گرفت بشکافیم.
اما همه بیاد داریم که امام خمینی از قطعنامه پانصدو نود و هشت
(598).  شورای امنیت، به مثابه نوشیدن جام زهر یاد کردند!!
   و آن حرکت سیاسی هم در زمان خود یک نرمش قهرمانانه و شجاعانه بود؛ که رهبری انجام دادند؛ و ملت ایران بدون هیچ اعتراض البته با اشک چشم!! به فرمان رهبری گردن نهادند.

                البته واضح است که از نظر محتوایی و منافع ملی و اقتضای حکم عقل این صلح و رفاه با آن جنگ و خون قابل مقایسه نیستند!! اما بهرحال این یک حرکت سیاسی کاملآ بجا و مدبّرانه است که دولت اصلاحات مجری و پیش برنده آن است. و یقینآ در این زمان ملت مظلوم ما نیاز به آرامش و یک زندگی انسانی دارند. که در آن تا مرز خفقان مرگ و جنگ و گرانی و فساد سرمایه داران نباشد!!!!!!!!!!!!

          شاید برخی گمان کنند که میشد این ملاقات و سیاست را چند سال قبل انجام داد!!!!

   اما باید بدانید که اگر اکنون ما اینچنین مقتدرانه آنهم در سطح سران ، توانستیم در یک مذاکره ؛؛برد،برد؛؛ قرار بگیریم؛ و هرگز تسلیم هیچ گزافه یی نشویم، نتیجه همان مقاومت مردمی سالهای قبل و بخصوص پیشرفتهای علمی.... پنج سال گذشته بوده است     ابوالقاسمی..

masoudwarna@gmail.com

  

/ 1 نظر / 29 بازدید
هانیه

سلام عزیزم , واقعا وبلاگت عالی بود مرسی از مطالب خوبت ... فقط ما یه انجمن تفریحی داریم خیلی خیلی خوش حال میشیم تو هم به جمع ما بیای مطالب طنز , صندلی داغ هر هفته , گالری , جک و اس ام اس و همه چی که بیای مییبنی فقط کافیه عضو شی حدود 10 ثانیه هم بیشتر نمیشه این لینک قسمت عضویت : http://funport.ir/register.php اینم لینک انجمن : http://funport.ir منتظرتیم یاددددت نره ها ! موفق باشی