دلیل عقب ماندگی تندروی وخرافات مذهبیست یا فرهنگهای مردمی ایرانی؟

 1. خرافات و انحراف را سالوس های مذهبی آوردند یا فرهنگ ایرانی؟؟...
  ..تمام ظلم و ستمی که به ملتهایی مانند ما و...شده است؛ مربوط به دین نیست !! بلکه مربوط به مذاهب و سلایق شخصی افراد منحرف و سالوس های بی منطق است؛ که اکنون متأسّفانه فتواهای این کژ فهم ها تبدیل به تنها راه رسیدن به بهشت یا جهنم شده است!!!!!
  کسانی که خود را از خدا هم خدا تر میدانند.... دشمن انسایتند...
 2. بدون تردید باید مسئله دین را از مذهب جدا کرد!! بخصوص زمانی که مطلب و بحث بر سر جامعه و فرهنگ یک ملت باشد...
  بعنوان مثال شک نیست که اولین اصل دین ما توحید است و... یعنی اسلام و ما مسلمان هستیم...؛و آنگاه مذهب ما علوی و شیعه دوازده امامی است، و از منتظران حضرت حجت ؛؛امام مهدی ع؛؛ و این یعنی تابع و معتقد به ولایت! ولایت معصومین ع ؛ که فقط دوازده وجود مقدس بودند، و نه بیشتر!! یا کمتر.
  اما به ما توصیه فرموده اند که در زمان غیبت؛ از علمای عادل و راستگو!! با منطق و انتخاب آزادانه خود پیروی کنیم؛ و برای امور دینی خود به ایشان مراجعه کنید...
    البته که تقدس این مراجع محترم هرگز در حد و اندازه امام معصوم و صاحبان امر واقعی نیست!!! بلکه بزرگی و تقدس ایشان تنها به دلیل علم و به قدر ایمان و عدالت خودشان است!! و به همین سبب هم هست که مسلمین مختارند که مرجع تقلید خود را در صورت شک یا تردید در رفتار و عدالت یا صداقتش، عوض کنند!!!
    لازم است یاد آوری نمایم که مقوله حکومت و رهبریت یک مرجع تقلید غیر معصوم ، با وظیفه مرجعیت او دو امر جدا و متفاوت است!!!
 3. حال منظور از این مقدمه نسبتآ طولانی چه بود؟
  چندی پیش سردار نقدی فرمانده محترم ؛؛بسیج سپاه پاسداران؛؛ در یکی از سخنرانی های خود، برخی از مراسم ایرانی و ملی و سنتهای رایج ملت را دلیل اصلی عقب ماندگی ها و انحرافات اخلاقی و... معرفی کردند!! و البته شواهدی نیز از سخنان رهبری معظم آوردند!
  برخی از این رفتارها  همچون اصراف و تجدد گرایی و مخارج نادرست در مراسمی مانند عروسی ها و... قابل انکار نیست، گرچه من همین را نیز نتیجه دوری از فرهنگ و سنتهای ریشه یی خود و ایرانیت خویش میدانم؛ و نیز فشار ها و تندروی هایی که نظام در برخی موارد و زمانها به مردم تحمیل می نماید؛ و بحث پیچیده و مهمی است.
  بهر حال باید حرف زد و نقد کرد! که چه چیزی و چه علت هایی دلیل عقب ماندگی جوامع مذهبی بخصوص اسلامی در جهان بوده است؟؟ و اصلآ اوج فساد و خرده بزه های اجتماعی و اختلاس های بزرگ چه دلیلی داشته است؟؟
  ما مسلمانان و بخصوص در کشور ولایی ما بیش از تمام جهان و مذاهب بزرگ جهانی ( منظور مذهب و راه و روش دینداری ماست!! نه دین اصل ما که همان اسلام محمدی ؛؛ص؛؛ میباشد.) هر روزه و هر ساعت مردم مورد پند و نصیحت قرار میگیرند!! روزی نیست که مردم ایران یک عزاداری و موعظه و نصیحت نشنوند!!!  در هر معبر و در هر دفتر کار میتوانید چندین سفارش دینی و سیاسی ببینید!!!!
 4. با این وصف چرا مردم ما بیش از همه دنیا ریا کار و متظاهرند؟ و عوام فریبی رونق دارد! همه ما برای رسیدن به اهداف خود مانند سیاست مداران دروغ و فریب و تهمت و غیبت و...را حلال یا مباح میدانیم!!! ( اینجا در حاشیه بگویم که: کسانیکه دین و سیاست را از هم جدا میدانند؛ و عقیده دارند که هرگز هیچ کسی نمیتواند سیاست دینی داشته باشد!! به جز معصومین ص؛؛ همین نکات است، در مطلبی شرح دادم.)
  چرا در کشور شیعی و پر از سوگواری و موعظه ما، اختلاس های عظیم سازمانی! تا کوچکتر و آفتابه دزدی بیش از همه جا رونق دارد؟؟ مگر نه اینکه آقازاده هایی که بزرگترین دلالی ها و رانت خواری ها و حتی دست داشتن و شراکت در اختلاس های میلیاردی را آنهم با دلار و یورو یا پوند داشتند، از همین ریش های محمد عمری و طالبانی داشتند یا به نوعی وابسته به آخوند های بی عمامه یا با عمامه بودند!!!  
  نتیجه اینکه: تمام نابسامانی ها و انحراف هایی که برای مردم پیش آمده، از دین و مربوط به دین های توحیدی نبوده و نیست!! بلکه بواسطه مذاهب و مرام هایی بوجود آمده اند، که دستمایه انواع انسان های مختلف با افکار و عقاید شخصی غلط یا منحرف و سلایق گوناگون افرادی بوده است، که شاید هیچ ثبات عقلی و خانوادگی نداشته اند!!! و ادیان را با کژفهمی های خود تفسیر کرده و به مردم جاهل و عوام تلقین کردند؛ و یا انسانی افسرده و عقده یی بوده است!
   و اکنون برخی از این تند رویها و سالوس گریها که هیچ ارتباطی به دین و توحید و پیامبران خدا و اهل بیت واقعی آنان نداشته است تبدیل به دین و مذهب شده و ملتهای جاهل را تا بندگی بزرگان شان پیش برده است!!!
 5. آقا یا فرمانده یک گروه مسلح رسمی؛ که به زعم خود مذهب ساز میشود!!! و یک سرزمین بزرگ ایران و شاید جهان را با تمام رسوم و آیین های چند میلیارد ساله اش را؛ محکوم میکند و زیر سوال میبرد!! و تنها راه رستگاری و خوشبختی انسان را همان میداند! که خود با فکر محدودش درک کرده است! آیا هیچوقت حتی یک لحظه به نتایج نوع و روش دینداری خود نگاه کرده است؟؟؟ این فقط یک مثال است؛ نه این شخص بخصوص و محترم، که خود هم اسیر تفاسیر غلط گذشتگان است!
   رفتار و عقاید اشتباهی که پس از وقوع غیبت بزرگ امام عصر ع ؛؛ روز به روز و سال به سال بدست برخی آخوندهای فرصت طلب و مردم عامی و جاهل ساخته و هر روزه پر رنگ تر و خرافی تر گردید....و اکنون همان خرافه ها تبدیل به مذهب و واجبات ما شده است...
 6. و اینجاست که مثلا ما قمه زدن بر فرق خاک آلود خود را در ایام دلاوری امام حسین ع؛؛ ثواب و راه بهشت میدانیم!!! اما یک شادی یک شبه مردم و بچه ها را بهمراه سنتهای زیبایش مانند چهارشنبه سوری گناه و خرافات و دلیل انحرافات مردم میدانیم!!!
  یا مثلآ شادی کردن و برپایی یک جشن کوچک ازدواج و خانوادگی را در طول پنج شش ماه از سال ! به مناسبت های مختلف مکتبی!! نه دینی!!! و اسلامی و علوی! گناه و اهانت به امامان و معصومین و امامان بعداز آن میدانیم! اما سوگواری و گریه و زاری کردن شبانه روزی بر مظلومیت و غم و سوگ دائمی را عین هزاران هزار صواب و خوشبختی!
  (بحث اصراف و خودنمایی ها بجای خود؛ و کیست که درک نکند؟؟ اما شما خود بهتر میدانید که در سازمان ها و نهاد های دولتی چه جهنمی برای بیت المال ملت و چه بهشتی برای دوستان شماست!!!)
 7. جالب اینجاست که ما میخواهیم جهان را با روش و اعتقادات خود مدیریت کنیم! و مردم دنیا را به رستگاری و خوشبختی دنیا و آخرت برسانیم...
   اما باید چند قرن با سعی و خطا بیازماییم، و بفهمیم که آیا مدیریت آخوندهای درباری یا مدیریت احمدی نژادی! یا کلید مدیریت تدبیر روحانی ؛ کدامیک را هفت میلیارد جمعیت جهان بهتر می پسندند، و جهانیان خوشبخت میشوند؟؟؟
 8.  البته ناگفته نماند: سابق بود که فقط چند تا آخوند درباری داشتیم..اما اکنون دیگر آخوند غیر درباری نداریم! چون همه در کمال ثروت و مکنت و خوشی و مقامات مطمئنه بسر میبرند... خوب...خدارا شکر...
         //ادامه دارد،اگر زندگی ادامه داشت.  ابوالقاسمی
/ 2 نظر / 33 بازدید
مختار

سلام======== با دقت بخوانید طراحی چت روم ارزان طراحی سیستم وبلاگدهی فروش هاست چت روم www.1000so.ir 09356995496 - 09393259208 مختار اینم چت روم نمونه www.1000gap.com

ali

سلام دوست عزیز خسته نباشی وبلاگ شیک وزیبای دارید ممنون میشم 1سری به شبکه اجتماعی ما هم سر بزنید منتظر شما هستم (با تشکرکافه لایک)