سیماست

اجتماعی سیاسی ؛ مطالب آموزشی صنایع دستی ومصنوعات چوب؛ رنگ و نقاشی

آینده دوران موشک هست یا مذاکره یا هر دو
ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/٢٢   کلمات کلیدی: ساخت موشک ،دوربرد ،قدرت دفاعی ایران ،افرادخودسر وافراطی

    آینده دوران بمب و موشک نیست! یک تهمت است.

 کدام ایرانی مخالف توسعه و اقتدار کشور ایران است؟

 توان موشکی و افزایش برد و دقت موشک ها، و البته موشک هایی که در قالب واژه متعارف جهانی بگنجند! از ضروریات یک کشور مستقل مانند ایران است.  بله،هرکس که با این برنامه مخالف باشد! یا ساده لوح است و یا خودخواه و...خائن.  
 اما درست نیست که همه را با یک چوب برانیم و بر اساس آن اتهام نادرست شروع به مبالغه و سخنرانی و قلم فرسایی یا اظهار فضل کنیم! و آنگاه تمام آن صفحات کپی شده و غرق احساس! روبروی ما با مشت گره کرده شعار صحیح است بدهند! 
ادامه مطلب را کلیک فرمایید. 

masoudwarna@gmail.com


     اما نمیتوان این تهمت را به هر کسی زد! نمیتوان به جناح های دیگر یا رقبای خود با این حربه رقابت و مبارزه کرد. در حالیکه گذشته کشور و انقلاب مردم ایران پر است از شواهد فراوان که وابستگی آنها را به شکوه کشور و وطن و نیز به مذهب نشان میدهد .

    و البته واضح است ،جوانان و افرادی که تمام درک و اطلاعات شان از روز های انقلاب و پیروزی انقلاب و نیز سال های جنگ و خون و آتش و کشتارهای تروریستی داخل شهرها، فقط و فقط از شنیده ها و نوشته باشد! دچار افراط و تفریط در ستایش ها و نکوهش های خود نسبت به لیدر های خود باشند!

  آیا مردم ما نمیتوانند درک کنند که مخالفت با ساخت و توسعه توان موشکی یک چیز است! و نوشتن شعار بر علیه یک کشور ، هر چند نامشروع، بر بدنه موشک یک چیز دیگر! و صدها مثال از این دست وجود دارند.

 مردم ایران تا چه زمانی باید چوب خودسری و رفتار نسنجیده و افراطی گروه کوچکی خودسر را بخورند؟ خودسران مذکور ،همان عده یی هستند که هر بار با اقدامات متحجرانه خود! کل ایران و نظام کشور را از جایگاه شاکی و آسیب دیده به جایگاه متهم و مجرم تغییر داده اند!

     "وزیر خارجه آمریکا" امروز میگوید: "ایران پرچمدار تروریست در منطقه است!!" در حالیکه میدانیم:
 
ایران در 40 چهل سال گذشته خود از مظلوم ترین قربانیان تروریسم داخلی و خارجی و دولتی بوده است!
  اما چرا حرف "جان کری وزیر خارجه امریکا" که بزرگترین دروغ تاریخ است امروز خریدار دارد؟
   یک دلیل مهم آن رفتار و شعار های احساسی و دور از عقل یک عده قلیل و افراط گرا ست! همان هایی که مولا علی ع از فرط جهالت آنها شبها سر در چاه و شکوه می فرمود!

   آن اعتراض در مقابل کنسولگری عربستان در مشهد، البته خشونت و آتش زدن ساختمان! در آن شرایط و فضای موجود بین سعودی ها و ایران به دلیل حادثه کشتار های مکه در منا و مسجدالحرام از یکسو، و جنگ های یمن و سوریه و تلاشی که برای به انزوا کشیدن ایران و نیز همکاری ایران با تروریست از نظر انها! آنقدر احمقانه و عجیب بود که میشد تصور کرد این بلوا توسط  مزدورانی از آل سعود یا صهیونیست ها ترتیب داده شده باشد! اما متاسفانه بازهم افراد خودسر و افراط گرایان در سایه! بودند.
    و دیدیم که کمترین اثر سوء این خودسری مفرط این بود که عربستان سعودی رنگ حق بجانب و مظلوم بخود گرفت! و ایران متهم و افراط گرا شد!
و مشکلات حج تمتع کسانیکه سالیان سال در انتظار نوبت این زیارت بودند، و دیگر مشکلات ورزشی، و اعلام عربستان برای مخالفت با آمدن ورزش کارانش به ایران، بواسطه نبود امنیت! در ایران بود!
 و سوء استفاده های تبلیغاتی غرب و صهیونیست از این
"اقدام و عمل" ! جای خود دارد.

 "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران" یکی از شاخصه های انقلاب ایران و برخاسته از بطن مردم ایران بود، که امروز هم اولین گزینه و دلیل امنیت و اقتدار و ثبات مرزهای جغرافیایی و سیاسی کشور است. آیا رواست که این نهاد مهم اجازه سبک سری و بروز احساسات افراطی را به بعضی افراد خود بدهد؟
  پس اینگونه حرکت های احساسی و افراطی و شعارهایی که خاص دوران جنگ است! و یا حمله به سفارت خانه های دیگران، حتی اگر دشمن باشد! خاص دوران انقلاب و شورش است! و هیچ کمکی به نیاز امروز کشور ایران که همانا سازندگی کشور و توسعه اقتصادی و توسعه و افزایش قدرت دفاعی به همراه تنش زدایی می باشد ندارد.
   بله بر کسی پوشیده نیست که اسرائیل و غرب دشمن واقعی نظام جمهوری اسلامی است، و این دشمنی ها خاص ایران و غرب نیست! بلکه بین خیلی کشورهای دیگر و غیر مسلمان هم برقرار است!
   اما آنچه که مدرک و دلیل اقدام جهانی علیه ایران میشود، شعار ها و حرّافی های احساسی و بیهوده است!  

 آیا "صنایع دفاع ایران" موشک را برای دفاع کشور در مقابل دشمن و حمله احتمالی به خاک ایران میسازد، یا اینکه این موشک ها فقط برای اسرائیل و پاک کردن آن از نقشه دنیا ساخته میشوند؟
  مسلم است که موشک و همه تسلیحات دیگر برای هر دشمن مهاجمی تولید و توسعه می یابند! حال این مهاجم چه اسرائیل باشد و چه عراق یا غرب و شرق!
  و کدام شخصیت حقوقی یا حقیقی مجوز یا دستور نوشتن شعار بر بدنه یک موشک را میدهد؟ که تمام ملت ایران جریمه چنین حماقت هایی را بدهند؟

        من به برادر بزرگوار "پاسدار محسن رضایی" و...عرض میکنم، که ساخت موشک دلیل تظلم نمایی اسرائیل و بسیج غرب و آمریکا بر علیه ما نمیشود! بلکه شعار سرو مخصوص! و موضع گیری قبل از حمله واقعی به ما!  دست کنگره آمریکا و شورای امنیت  و همراه کردن کشورهای دیگر را برای فشار به نظام ایران باز میگذارد! و جریمه آنرا تمام مردم فقیر میپردازند! وگرنه مدیران و آقایان و ثروتمندان که کک شان هم نمیگزد! بلکه منافعی هم میبرند!

    اقدام انقلابی اشغال سفارت آمریکا در آغاز انقلاب نورس ایران که به انقلاب دوم نیز مشهور شد، توسط دانشجویانی که هنوز خشم و احساسات مفرط انقلابی در درونشان شعله می کشید! منطقی و غیر قابل نقد است. اما آیا گروگان گرفتن نود یا صد آمریکایی ! قابل دفاع است؟ در  حالیکه در آن بلبشوی انقلاب و جنگ و ترور ! عاقلانه ترین کار درست "قطع رابطه سیاسی با ایالات متحده آمریکا" و اخراج دیپلمات های جاسوس بود؟ ...