سیماست

اجتماعی سیاسی ؛ مطالب آموزشی صنایع دستی ومصنوعات چوب؛ رنگ و نقاشی

باشگاه خبرنگاران جوان و یک نظر
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۱/٢٠   کلمات کلیدی: باشگاه خبرنگاران جوان ،نظردهید ،نقدyjcir

"سایت باشگاه خبرنگاران جوان" وابسته به صداوسیما

yjc.ir یکی از واحدهای مهم رسانه بزرگ دولتی ایران است، که هر روز بیشتر در غرقاب زرد رنگ مجلات و و رسانه هی مجازی فرو میرود.   تا آنجا که دیگر نمیتوان به عنوان یک رسانه خبری و تحلیلی مطمئن و قابل اعتماد جدی به آن توجه کرد! 

اینجا بحث از نشریه یا وبلاگی شخصی و زرد ! نیست، بلکه صحبت و توقع از موسسه و رسانه یی وسیع است که خودرا پیرو خط رهبری ! میداند، و نیز با پول و هزینه این ملت اداره میشود.

  این رسانه حق ندارد که در هر زمانی اشخاص حقوقی یا حقیقی یا نهاد هایی را مورد هجمه و تمسخر خود قرار دهد! و مثال های بیشماری را میتوان گفت که به آن نمیپردازم.
ادامه مطلب را کلیک فرمایید... سایت خبری نامبرده و البته اصولگرا یا "باشگاه خبرنگاران جوان" که بطور ملموس و مفرطی حامی نظام و البته اصولگرایان افراطی و دلواپسان نامی میباشد! برای افزودن مخاطب خود و نیز هواداران از درج و انتشار هر مطلب بی ارزش و مبتذلی سود میبرد. 

گرچه نمیتوان از وسعت و تنوع مطالب و محتوای سایت چشم پوشید، اما داشتن انواع مطالب در حوضه های مختلف سیاسی اجتماعی علمی و نیز بخش سلامت و دیگر رشته ها، دلیل درستی برای ندیدن مشکلات و انحرافات سلیقه یی ! و به نوعی بچه بازی نیست.

"باشگاه خبرنگاران جوان" زیر مجموعه رسانه بزرگ  "صدا و سیمای جمهوری اسلامی" است. و لذا در جبهه اصول گرا یا به قول برخی، بنیاد گرای اسلامی میباشد. و این به این معناست که تابع رهبری و ولایت فقیه میباشد! اما در واقع آیا این چنین است؟
    آیا این باشگاه و سایت مجازی آن در خط ولایت گام بر میدارد! و خدا را در نظر دارد؟

بحث بر سر انحرافات و خطای منطقی که طبیعت هر کاری است نیست! بلکه حرف و نقد بر سر رفتاری است که شباهت به اعمال و رفتار خود سرانه افرادی دارد که :

با اقدامات غیر قانونی و باصطلاح انقلابی! خود ، همیشه این کشور و مردم را با مشکلات بزرگ و عدیده دچار نمودند.
رسانه هایی که نقش آنها باید ایجاد آرامش و رفع تنش در جامعه باشد، بعکس ،خود هیزم بیار معرکه ها شود!
 اینجا بحث از نشریه یا وبلاگی شخصی و زرد ! نیست، بلکه صحبت و توقع از موسسه و رسانه یی وسیع است که خودرا پیرو خط رهبری ! میداند، و نیز با پول و هزینه این ملت اداره میشود.

  این رسانه حق ندارد که در هر زمانی اشخاص حقوقی یا حقیقی یا نهاد هایی را مورد هجمه و تمسخر خود قرار دهد! و مثال های بیشماری را میتوان گفت که به آن نمیپردازم.
 و اما رسانه یی که با ثروت های ملی و مالیات آحاد مردم این کشور از حق و حقوق و پاداش های خوب برخوردار هستند! حق ندارند در خدمت و پشتیبان یک جناح یا حزب سیاسی قرار گیرند ، و یا در هر زمان و در هر شرایط خاص سیاسی به تخریب یا سرکوب دگر اندیشان همت گمارد! بلکه کل این سازمان عریض و طویل با آن هزینه ها و بودجه های کلان ملی  باید فرای هر جناح و فرای اعتقادات سیاسی مختلف بیندیشد و عمل کند.
  صفحات این رسانه و سایت مجازی آن هرگز باید وسیله بازی و سرگرمی برای جوجه کارشناس هایی باشد که حتی ، الف سیاست و بصیرت اجتماعی سیاسی را نمیدانند!

لذا مدیران و سرپرستان گروه های مختلف این "سایت وای جی سی آی ار"(YJC.IR) 
 

نباید به افراد تحت نظر خود اجازه دهند که از هر تیتر و نوع تیتراژ برای جذب مخاطب که روش مجلات و سایت های زرد است استفاده کنند. چرا که به روشنی بسیاری از تیتر های خبر یا گزارش هیچ ارتباط و صداقتی با اصل و متن خبر ندارند!

باید مدیریت رسانه ملی و نیز معاونت و مدیران YJC.IR بدانند که در دنیای رسانه یی امروز و بخصوص فضای مجازی و سایبر، از هیچ آینده یی نمیتوان اطمینان داشت! و نمیتوان تا ابد مخاطب خودرا حفظ کرد.