سیماست

اجتماعی سیاسی ؛ مطالب آموزشی صنایع دستی ومصنوعات چوب؛ رنگ و نقاشی

رأی دادن و شرکت در انتخابات یا ندادن
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۱٢/٦   کلمات کلیدی: انتخابات مجلس ،اقابت کاندیداها ی ،اصولگرا و اصلاح طلبها ،رسانه های جهان

شر کت مردم در انتخابات و رأی دادن یا شرکت نکردن و تحریم!

     راه درست کدام است؟
رسانه های خارجی و شبکه های ماهواره چه اندازه بر رأی و نظر مردم ایران اثر گذار هستند.
     انتخابات دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به دلیل رفتار جناح های سیاسی داخلی و البته بیشتر "محافظه کاری افراطی راستی ها" به رقابتی جدی تبدیل شده است.

      در میان همانها افراد لایق تر را پیدا کنید و کمکش کنید که وارد مجلس شود. و این رأی شما یعنی، یک شانس برای ایشان! و البته یک بد شانسی برای رقیب او و شما ! 


     
       شرکت مردم را در انتخابات اسفند نودوچهار به امری ضروری تبدیل ساخته است!
بخصوص برای کسانی که به آینده مجلس و قدرت بیشتر جناح مورد نظرشان فکر میکنند.

        امروز دیگر شرکت کردن در انتخابات سیاسی کشور ارتباطی به مخالفت یا موافقت با نظام و حکومت نیست! چراکه در گذشته مانند "انتخابات رییس جمهوری دوم خرداد" کذایی! دیده شد که چه جمعیت چشمگیری با هدف انتقاد از افراط گرایان واپس گرا و خودبین و یکرو نگر ! در انتخابات شرکت کردند.

     اما امروز حتی کسانیکه با نظام سیاسی ایران رفاقت ندارند نیز منطق حکم میکند که از این فرصت و شانس حقه خود استفاده کنند. حتی اگر این تاثیر فقط یک ذره باشد. و این روش همان روش مدنیت و قانون مداری  میباشد. و حتمآ کشور را به دموکراسی واقعی و عدالت نزدیکتر میکند...هرچند که این گامی خرد باشد.

   بدون تردید رسانه های بیگانه بجز منافع و سیاست های خود به چیز دیگری فکر نمیکنند...اما به نظر من این دلیل خوبی برای انزوا و نشنیدن حرف آنها نیست و اگر حکومت ما چنین چیزی بخواهد، پس خود مشکلی دارند!
 و چه خوب بود که بجای این سیل تبلیغات و یکسو نگری و وحشت از روشنفکری مردم! مهارت شنیدن سخنان و تحلیل ها ی سیاسی را به ملت بیاموزند!

  چرا تصور میکنیم که مردم ما از شعور کافی برخوردار نیستند و همه مسائل را فقط صاحبان منابر میدانند؟؟
  چرا فکر میکنیم که مردم ما ، از اهداف و سیاست های رسانه های بیگانه یا خارج نشین آگاه نیستند؟

          اما من عامی! مقصر نیستم که یک یا چند رسانه خارجی هم حرف من را میزنند! یا در این جهت هستند!

بهر حال نرفتن پای صندوقهای رأی و یا بدتر از آن رأی سفید انداختن در صندوق آرا هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد. 
یقینآ "مجلس شورای اسلامی نهم" بدون رأی من و تو در موعد خود تشکیل خواهد شد. اما مهم این است که ما چه تأثیری داشتیم در ورود نمایندگانی که بر صندلیهای سبز این مجلس خواهند نشست.

        کسانیکه در مورد،  دادن صلاحیت یا رد صلاحیت ثبت نامی ها نقد های فراوان دارند، هرگز نباید از اهداف همان تعدادی هم که از سد نه چندان ساده شورای نگهبان استصوابی! نا امید باشند.
 پس در میان همانها افراد لایق تر را پیدا کنید و کمکش کنید که وارد مجلس شود. و این رأی شما یعنی، یک شانس برای ایشان! و البته یک بد شانسی برای رقیب او و شما ! 

 بازهم از بزرگنمایی فعالیت رسانه های خارجی ، که تصور میکنید فقط انگلیس چنین سیاستهای تفرقه افکنانه را دنبال میکند؟؟؟ بله شاید روشها تفاوت داشته باشند! اما کشورهای دیگری هم هستند که ایران و دیگر کشورهای گرفتار در خرافات خودرا همیشه چاپیده اند! و یا در حساس ترین وضعیت خیانت کرده و تنها گذاشتند!
  که همین متحد امروز ما یعنی روسیه از جمله آنهاست..در همین ماجرای هسته یی روسیه و چین در تمام معرکه ها با غرب همراه شدند و به ایران ضربه زدند...

              حال از تاریخ گذشته نمیگویم...در جهان امروز دشمنان فقط ظاهرشان فرق میکند...مگر همین آمریکا از صدر اعظم آلمان و دوست راهبردی خود جاسوسی نمیکرد؟؟ این قضیه نفوذ!!! که ناگهان در سر بزنگاه رو شد تنها بهانه یی برای کنترل امثال من و شماست! چراکه حکومت ها و کشورها برای سرکوب منتقدان خود نیاز به چنین مورد هایی دارند.
ما نیاز به نفوذ و دشمنی آمریکا داریم و آمریکا و انگلیس هم برای منافع خود نیاز به کمونیست یا اسلام هراسی دارند...اما این ملتهای تحت ستم هستند که سیاهی لشکر حکام و سرمایه داران میشوند .