سیماست

اجتماعی سیاسی ؛ مطالب آموزشی صنایع دستی ومصنوعات چوب؛ رنگ و نقاشی

وام بیست و پنج 25 ملیونی خودرو پنج روزه متوقف شد
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٢٦   کلمات کلیدی: وام بیست و پنج25 میلیونی ،توقف وام 25 میلیونی ،وام بانک مرکزی متوقف شد

 "رانت چند هزار میلیونی دولت به دو خودروساز دولتی" بنام وام ! و با هدف دروغین

 "خارج ساختن صنعت و اقتصاد ایران از رکود"! از جیب مردم و شراکت بیت المال!

  آیا با پر شدن دوباره انبارهای خودروساز دولتی باز هم این ماجرا تکرار خواهد شد؟ و آیا تمام اقتصاد ایران دو شرکت دولتی سایپا و ایران خودرو است...         
     کدام نهاد قدرتمند بر دولت سیطره و تسلط دارد؟ بدون تردید شخص نیست!   در ادامه مطلب 


  توقف وام 25 میلیونی خودرو پس از 5 روز
   "رانت دولتی چند هزار میلیاردی به دو خودرو ساز"
 "تسهیلات چند میلیون دلاری به ایران خودرو و سایپا" در پوشش وام به مردم با بهانه شکست رکود اقتصادی !  و آیا چند ماه دیگر با پر شدن انبارهای خودروسازهای دولتی باز هم این ماجرا تکرار خواهد شد.
     و براستی آیا این سیاست های نادرست غیر اقتصادی که بی شباهت به دله دزدی و عوام فریبی نیست! چاره اقتصاد بیمار و از پایه فاسد کشور ایران خواهد بود ؟
   با این سیاست مبتکرانه "دولت تدبیر و نا امیدی" نه تنها هیچ مشکلی از اقتصاد ضد رکودی و ضد تورمی کشور باز نمیشود، بلکه حتی موتور خاموش صنعت خودرو سازی هم روشن نخواهد شد.

          صنعت و اقتصاد دولتی ایران اگر تنها دولتی بود بهتر از این بود! اما مشکل بدون چاره اینجاست که اقتصاد ایران و خصوصآ صنایع بزرگ مانند خودرو سازی حکومتی هستند! چرا که دولت هیچ اختیاری بر این اموال مردم ندارد، مگر موارد سطحی که مربوط به مدیریت پایین تر از هیئت دولت و وزیران حکومتی باشد.
   مگر نه اینکه واضح است که قدرت های بزرگی پشت سر مثلآ خودروسازهای ما یا بانک داران و... وجود دارد!! پس این قدرت کیست؟آیا بجز حکومت ویا آقازادگان روحانیت بر دولت سیطره دارند؟؟ اگر نه! کسی به مردم توضیح دهد!

          چه رانت و پشتیبان قدرتمندی باشد که یک کاسب کار یا تولید کننده بدون ترس بتواند یک کالای نا مرغوب و بی کیفیت را به دو تا سه برابر قیمت و ارزش واقعی بفروشد ! و از "ویل للمتففین" هم ذره یی نهراسد! در پرانتز ( زمان رژیم سابق یعنی شاه، خواهرش اشرف دست تمام قاچاق فروشان خرد را قطع کرد و خود او مواد مخدر کشور را در انحصار داشت) ! مواد مخدر او کشنده بود ؟ بله    ، اما خودرو های ساخت سایپا و ایران خودرو هم آدم ها را میکشند!
  کافی است دو تا پراید را بزنید به هم !!! در جا هشت یا ده نفر به قتل میرسند!!... مثل بمب !

  بانک مرکزی و نیز خودرو ساز ها میگویند : ما تصور نمیکردیم چنین استقبال و فروشی داشته باشیم و پول مورد نیاز دو خودرو ساز ظرف سه روز تأمین شود! که اگر این ادعا را به کودکی بگویید میخندد!

     و چگونه یک دولت با آنهمه کارشناس متعدد و... درک نکند که مردم تشنه پول و کسانی که چک آنها هیچ ارزشی ندارد! ناگهان با چند برگ کاغذ صاحب یک خودروی صفر شوند! هرچند که این خودرو ایرانی و گران و بازهم دوبرابر قیمت برایشان تمام شود! در میان کشور هشتاد میلیونی همه رقم فکر و فرهنگی پیدا میشود!
  اما یقینآ کسانی که در آرزوی اقتصاد پاک برای این کشور هستند خودروی با این قیمت و کیفیت نمیخرند، مگر آنکه حکومت و دولت کار کنند؛ کارستان . و خودروی با قیمت و کیفیت منطقی به مردم بفروشند.