سیماست

اجتماعی سیاسی ؛ مطالب آموزشی صنایع دستی ومصنوعات چوب؛ رنگ و نقاشی

روسیه در سوریه
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱٢   کلمات کلیدی: روسیه در سوریه ،حمله به داعش ،و ارتش آزاد

هر نیروی مسلح و جنگجویی در سوریه بجز ارتش بشار اسد تروریست است...

 کشور سوریه ظرفیت داشتن چند ارتش و  نیروی مسلح دشمن را ندارد.

 "ارتش آزاد سوریه" خانه دوم داعش خواهد بود ! و تردیدی در این آینده نیست. یعنی اینکه هر نیروی دومی که در سوریه در حال حاضر وجود داشته باشد! نابودی داعش و تروریست های بدنه این گروه، یک توهم و آرزو بیشتر نخواهد بود. پس لازم است که تمام نیروهای مسلح در سوریه و حتی عراق ،با یک چشم دیده شوند ! و هیچ خانه و مأمن امنی در هیچ نقطه یی از خاک سوریه و عراق برای هیچ تروریستی وجود نداشته باشد .   
  ادامه مطلب را کلیک کنید..بحران سوریه و ورود نیروهای روسیه برای جنگ با داعش و تروریست های دیگر

 کشور سوریه ظرفیت داشتن دو ارتش و دو نیروی مسلح دشمن را ندارد.  یک ارتش قانونی دولتی، که تحت فرماندهی رییس جمهور "بشار اسد" ، که دشمن اسرائیل و متحد حزب الله است!  
دومی هم نیروی مسلح و تروریستی بنام ارتش آزاد سوریه که دوست اسرائیل و غرب است! و توسط سلفی ها و اسرائیل از پهلوی آزادیخواهان و "بهار عربی" بیرون آمد). که البته هسته آن از قبل در عراق بوسیله وهابیت تشکیل شده بود!

 نیروهای اولیه داعش از میان همین ارتش آزاد تأمین شد. یعنی تروریست های خیلی بد از میان تروریست های کمتر بد انتخاب شدند!! البته اکنون چندین گروه در یک طیف خیلی بد تا بد و خوب و خوب تر توسط غرب تقسیم بندی شده اند.
  اما آن آزادی خواهان و اصلاح طلبها یا انقلابیون مسالمت جوی اولیه به خانه مخروب و کشور خود باز گشتند ! و عده یی هم آواره بیابانها و کشورهای دیگر شدند! که این روزه صدها هزار تن به اروپا رسیده اند؛ و باعث تکاپوی بیشتر غرب و تجدید نظر در خط قرمزهای خود شدند...

 "ارتش آزاد سوریه" خانه دوم داعش خواهد بود ! و تردیدی در این آینده نیست. یعنی اینکه هر نیروی دومی که در سوریه در حال حاضر وجود داشته باشد! نابودی داعش و تروریست های بدنه این گروه، یک توهم و آرزو بیشتر نخواهد بود. پس لازم است که تمام نیروهای مسلح در سوریه و حتی عراق ،با یک چشم دیده شوند ! و هیچ خانه و مأمن امنی در هیچ نقطه یی از خاک سوریه و عراق برای هیچ تروریستی وجود نداشته باشد .
   زیرا در صورت قلع و قمع هر گروهی ، تروریست ها به گروه های دیگر پناه میبرند!!

  یقینآ پس از برچیدن بساط تروریست  و نیروهای مسلح پیکار جو در سوریه فقط میتوان با حرکت های سیاسی بدون جنگ و تنش! آینده سیاسی سوریه را با حضور اصلاح طلبان واقعی و همه طرف ها  ترسیم نمود.

 اما امروز برای ورود "روسیه و نبرد علنی با تروریست و داعش" بهانه جویی های مختلفی میشود! که "دولت سعودی عربستان" نقش زیادی در این زمینه دارد. که یکی از این بهانه ها شایعه "حمله هوایی روسیه به ارتش آزاد سوریه" و نیروهای اپوزسیون مخالف دولت بشار اسد میباشد.
 کار به راستی یا کذب آن ندارم، اما جهان غرب و "نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا" باید بدانند که نه تنها ارتش روسیه و سپاه پاسداران ایران بلکه همه "نیروهای مخالف دولت بشار اسد"  چنانچه مقصودشان نابودی کامل "دولت اسلامی عراق و شام" یعنی داعش است !! تنها راه آن بودن در کنار ارتش قانونی سوریه و دولت دمشق است، و گرنه هرگز این جنگ و بحران سوریه و عراق پایان نخواهد یافت . و این یعنی:
          "اصل عدم خشونت"
تنها ابزار رسیدن به صلح و آزادی حقیقی! اما امروز در سوریه و کل جهان واقعه ، چیز تلخ دیگری است!

اگر نگاه عمیق تری به کل بحران تروریست و ماجرای سوریه یا عراق داشته باشیم، به این سیاست و تحلیل میرسیم که منظور غرب از جنگ با داعش و فشار بر این گروه تروریستی بسیار خشن ! نابودی نیروی آن نیست! بلکه اکنون آمریکا و اسرائیل بدنبال گسیل نیروهای رزمنده و امکانات داعش به سمت ارتش باصطلاح آزاد ! و پیوستن به این تروریست های خوب!! هستند . یعنی تروریست هایی که مورد حمایت کامل غرب هستند.
 لذا شدیدا به محافظت از این تروریست های به قول آنها خوب! میپردازد. و این نگاه مخالف سیاست های ایران و روسیه عراق و حزب اله است. چرا که این کشورها دولت بشار اسد را تنها مرکزیت و دلیل ثبات سوریه میدانند، و این عین واقعیت است. و چنانچه دولت بشار اسد که با تلاش زیاد و کمک های مستشاری دوستان اندک خود ، دمشق و همین یک سوم کشور را حفظ نمیکرد، امروز چیزی بنام سوریه وجود نداشت! و امروز باید شاهد چندین گروه تروریستی و جنگ آنها با یکدیگر بودیم !
 نشانه واضح آن همین اختلاف های خود گروههای مخالف با یکدیگر است...پس اگر بشار اسد مستبد و بد هم باشد ! بهرحال نام و ثبات ملی کشورش را حفظ کرده. و از مردم خود و ارتش و عزت خود تا پای جان محافظت و دفاع کرد. گرچه قسمتی بزرگ از بدنه کشورش مبتلا به عفونت تکفیر و ترور شده است.

       البته استکبار جهانی در شرق و غرب! هیچ زمانی با تروریست ها و موجودیت آنها مشکلی نداشته و ندارند!  بلکه خود آنان ایجاد کننده گروهک های تروریست بوده اند و یا حامی یک گروه شده اند! مگر آنکه گروهی از خطوط قرمز آنها عبور کرده! یا برای استکبار ایجاد مزاحمت نماید. یعنی همین کاری را که داعش با حمایت عربستان و اسراییل   کرد...اما غرب از بزرگی این مزاحمت بی خبر بود...
 از عربستان چیزی نمیگویم! چرا که عربستان از هر راهی تنها بدنبال شکست و تضعیف ایران است. تا شاید بتواند خود را تنها قدرت خاورمیانه بداند ! و برای رسیدن به این آرزوی محال ؛ به دلائل مختلف ، دست به هر جنایت و شیطنت و خرجی میزند. و جیب اسلحه سازان غرب و صهیونیست را پر میکند. گرچه جای طرح این بحث نیست، اما اگر دقت کنید میبینید که "آل سعود و صهیونیسم" هر دو بدنبال یک هدف و نظری واحد هستند ! و حتی همین روش هولناک ترور و وحشت و کشتن دشمنان بدست خودشان نیز تاکتیک شرعی هر دوی آنهاست!

   کسانیکه امروز از ارتش آزاد یا همان تروریست های خوب مانند النصره و...حمایت میکنند و روسیه را مورد نقد قرار میدهند، همان کسانی هستند که با پول اعراب خلیج پارس و امکانات خود تجهیزات داعش را مهیا میکنند و نفت داعش را نیز با بهایی اندک میخرند؛ و در ترکیه یا شهرک های صهیونیست نشین اسرائیل مصرف میکنند و حتی یک مرتبه هیچکدام از این تانکرهای حامل نفت مورد هدف هیچ گلوله یی قرار نگرفته است!! 
   ادامه دارد...